
Muzeum na demarkační linii v Rokycanech si dovoluje informovat o připravované akci Mobilizace 1938, která se uskuteční 24.9.2016. Program viz. níže.
Prožijte jeden den v období první republiky
V sobotu 24. září se v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech přenesete do období první republiky v rámci programu „Mobilizace 1938“ – tedy programu tématicky laděnému k událostem září 1938 v Československu.
Naší snahou je přenést návštěvníky do období konce první republiky. V tento den tak budou moci návštěvníci prožít bojovou ukázku „Mobilizace 1938“, zúčastnit se prohlídky s průvodcem, která bude zaměřena na přípravu republiky na obranu vč. prohlídky objektů opevnění, uvidí defilé historické prvorepublikové techniky a dvě volně přístupné výstavy: civilních automobilů Tatra a multimediální výstavu Mobilizace 1938.
I soutěže pro děti budou motivovány rokem 1938, tentokrát budou děti prožívat jeden den vojáka Stráže obrany státu.
Po ukončení hlavního programu se budou moci návštěvníci nechat svézt v pásové nebo kolové technice v terénu.
Podrobný program celého dne bude zveřejněn na našich internetových stránkách: www.vojenskemuzeumrokycany.cz“
Program:
-
9,00 otevření areálu muzea
-
13,00 – 14,00 prohlídka muzea s průvodcem (zaměřeno na přípravu republiky na obranu – systém opevnění)
-
14,00 – 14,45 defilé techniky z období první republiky
-
14,45 – 15,00 výcvik četnictva
-
15,00 – 15,45 bojová ukázka Mobilizace 1938
-
16,00 – 16,30 jízdy v terénu pro veřejnost (možnost svezení v pásové nebo kolové technice)
-
13,00 – 15,00 soutěže pro děti „Výcvik vojáka Stráže obrany státu“
Volně přístupné výstavy:
-
Multimediální výstava Mobilizace 1938
-
Výstava civilních automobilů TATRA
Vstupné: základní 90,- Kč, snížené 50,- Kč, rodinné 220,- Kč |